Váš průvodce světem angličtiny

MENU

Karel Drmola

Kdo jsem

Lektor AJ s kvalifikací TEFL Diploma z London Language Institute a téměř 20letou praxí v oboru. Učil jsem AJ pro univerzity i mezinárodní a soukromé školy v České republice, Velké Británii, Thajsku a Nepálu. V ČR jsem pracoval příkladně jako seniorní lektor na mezinárodní jazykové škole International House Prague a během minulého roku jsem zastával roli Director of Studies pro UTS Insearch University of Sydney – jazykové centrum v Káthmándú.

Co vás můžu naučit

Způsoby, jakými jazyk efektivně studovat, jak se naučit v jazyce samotném myslet, a především jak jej používat pro aktivní komunikaci.

Kdy a proč jsem se rozhodl učit

Učím už od druhé poloviny 90. let, protože studium cizích jazyků bylo a je dodnes jedním z mých koníčků. Učení mi od počátku přinášelo radost, poněvdž jsem se mohl s druhými podělit o něco, co jsem měl sám rád a snad tak na ně přenést i něco z mého vlastního nadšení pro věc.

Jaký jsem učitel

Takový, co rád vytváří vhodné studijní podmínky a kontext, které stimulují a dávají příležitost studentům k velmi aktivní participaci v hodině tím, že třeba sami „objevují“ gramatická pravidla či pracují na nějakém menším projektu, který potom sami prezentují. Rád k výuce používám autentické materialy a praktikování situací z realného života.

Jaké jsou moje hodiny

Hodně založené na komunikativním přístupu, protože schopnost aktivního použití jazyka je to, v čem se chtějí moji studenti především zdokonalit. Dávám studentům možnost se přesvědčit, že jsou opravdu schopni se domluvit v dané situaci, a tím nabýt více sebevědomí a elánu do dalšího studia.

Co mě na učení nejvíc baví

Jednak předávání jazykových zkušeností a znalostí, ale hlavně sledování pokroků a stále se rozvíjejících komunikativních schopností mých studentů.

Co by o mně studenti měli vědět

Že mám rád aktivní zvídavé studenty, kteří se nebojí klást otázky a mluvit, i když si nejsou naprosto jisti, jestli to, co říkají, je správně.

Co by o mně studenti neměli vědět

Že velkou radost mám vždy z toho, když mi po čase student oznámí, že by se rád začal připravovat na některou z dostupných zkoušek z AJ.

Co bych doporučil studentům

Neztrácet motivaci, zachovat si pozitivní přístup a hlavně nepřestat studovat.