Váš průvodce světem angličtiny

MENU

Ludmila Vehovská

Kdo jsem?

Jsem absolventka anglické filologie a žurnalistiky na UPOL. Milovnice rockové hudby, fotbálku a háčkování. Extrovert a nenapravitelný snílek.

Co vás můžu naučit?

Můžu Vás provést Vašimi prvními kroky v angličtině, ale taky Vás můžu připravit na certifikát, či maturitu.

Kdy a proč jsem se rozhodla učit a kdo je můj učitelský vzor?

Učit jsem začala před osmi lety. Z pár hodin výuky týdně při studiu se postupně stala práce na plný úvazek. A proč? Protože vím, že to má smysl.

Můj učitelský vzor je rozhodně paní ředitelka Pavlína Kutrová. To ona mi kdysi ještě na gymnáziu ukázala, jak systematická angličtina je a byla to ona, kdo mě povzbudil, abych šla angličtinu studovat na vysokou školu. Dále musím jmenovat PhD. Sabinu Pazderovou. Žádný vysokoškolák nechce mít v pátek semináře – ale v případě jejích hodin didaktiky mi to vůbec nevadilo.

Inspirací jsou mi i kolegové, když mezi sebou probíráme své nápady ohledně výuky.

Jaká jsem učitelka?

První slovo, které mě napadá, je přátelská. Mám ráda lidi a práci s lidmi a tak se často stane, že se se studenty staneme dobrými přáteli.

Jaké jsou moje hodiny?

Studenti často na konci hodiny říkají: „Jejda, to už to uteklo?“, takže asi krátké 🙂

Co mě na učení nejvíc baví?

Toho je víc, tak třeba:

Vymýšlet nové způsoby a vtipné příklady ze života, jak látku co nejlépe přiblížit studentům.

Poslouchat studenty, kteří začali s angličtinou jen nedávno, jak mi nadšeně vyprávějí, že si na dovolené domluvili, co potřebovali sami a nemuseli za sebe nechat mluvit partnera.

Pozorovat, jak se ze skupiny lidí, kteří se předtím nikdy neviděli, stávají přátelé, kteří jsou v kontaktu i mimo školu.

Vidět, jak ztrácíte ostych a získáváte v angličtině sebedůvěru.

Co by o mně studenti měli vědět?

Jsem tak trochu geek, takže kdykoli to půjde, udělám narážku na Star Wars, Marvelovky nebo Červeného trpaslíka, tak s tím počítejte!

Co by o mně studenti neměli vědět?

Ve snaze přijít s vtipným příkladem občas zabrousím do hodně černého humoru. A rozhodně nepřeskakuji cvičení na správnou výslovnost!

Co bych doporučila studentům?

Obklopte se angličtinou. Najděte si způsob, který Vás baví – filmy, seriály, čtení horoskopů, receptů, nebo zpráv ze svého oblíbeného sportu – a dávkujte své hlavě angličtinu i mezi lekcemi. A nebojte se chyb. Vždyť dokonale nemluvíme ani ve svém rodném jazyce, tak na sebe nebuďte zbytečně přísní.

Učebna pro výuku angličtiny

Ludmila Vehovská