Váš průvodce světem angličtiny

MENU

Markéta Faltýnková

Kdo jsem?

Markéta Faltýnková

Markéta Faltýnková

Jsem studentka a lektorka anglického jazyka. V současnosti se věnuji jazyku na magisterském studiu.

Co vás můžu naučit?

Jak angličtinu využít v běžném životě, jak komunikovat, ale snad také mít angličtinu rád/a.

Kdy a proč jsem se rozhodla učit?

To, že bych mohla učit mě poprvé napadlo někdy na základní škole. Během gymnázia jsem si přivydělávala soukromými hodinami angličtiny a po maturitě jsem začala s lektorstvím.

Jaká jsem učitelka?

Mám radost, když se můžu podělit o to, co vím, a ráda se nechám poučit i od svých studentů. Jsem přátelská, ale umím být v některých ohledech nekompromisní.

Jaké jsou moje hodiny?

Šité mým studentům na míru. K hodinám se snažím přistupovat individuálně a pozorovat, co konkrétní studenty baví. Nerada se nudím, a tak dělám vše pro to, aby se nenudili ani mí studenti ani já.

Co mě na učení nejvíc baví?

Různorodost studentů a hodin, protože žádná skupina ani žádná hodina nejsou nikdy stejné. Mám radost, když můžu pozorovat pokroky a vývoj svých studentů.

Co by o mně studenti měli vědět?

Ráda se vzdělávám a snažím se svou náklonnost k vědomostem a učení předat dál. Kromě angličtiny jsem absolvovala i bakalářské studium biologie. Příštím rokem rovněž ukončím své studium konzervatoře, kde se věnuji hře na housle.

Co by o mně studenti neměli vědět?

Jsem závislá na dobré kávě a neumím si představit život bez čtení knih. Nerada přiznávám, že informační technologie se se mnou ne vždy přátelí.

Co bych doporučila studentům?

Obecně bych doporučila odhodit jakýkoliv strach nebo ostych. Důležité je, abyste se nebáli dělat chyby. Ať už v mluveném slovu nebo písemném projevu. Je fajn, když tyto chyby odhalíme a tím se jich taky můžeme postupně zbavit.