Váš průvodce světem angličtiny

MENU

Nikola Niklova

Kdo jsem?

Jsem studentkou oboru Angličtina se zaměřením na komunitní tlumočení a překlad na Univerzitě Palackého v Olomouci. A když zrovna nestuduji, jsem také nadšenou cestovatelkou.

  Co vás můžu naučit?

Snažím se vést svoje hodiny prakticky a přizpůsobit je přímo požadavkům klienta. Ráda si proto myslím, že se společně můžeme naučit vše, co si přejete umět :))

Kdy a proč jsem se rozhodla učit ?

Učit jsem se rozhodla nejprve formou brigády na letních kempech pro děti, později se mi učení stalo koníčkem, kterému se věnuji při studiu na univerzitě několik dní v týdnu. Inspirací mi určitě byli všichni učitelé, kteří naučili angličtinu mě a já se do svých hodin stále snažím vnášet aktivity, které jsem jako studentka mívala ráda.

Jaká jsem učitelka?

Jsem přátelská a snažím se studenty motivovat, aby se v hodinách zapojovali bez ostychu co nejvíce.

Jaké jsou moje hodiny?

Studenti zpravidla oceňují, že hodiny vedu z velké části konverzačně a snažím se je co nejvíce připravit na reálné situace, se kterými se v angličtině budou muset vypořádat.

Co mě na učení nejvíc baví?

Určitě sledovat pokrok a motivaci studentů.

Co by o mně studenti měli vědět?

Jsem velký fanoušek amerických seriálů a sitcomů, proto různé hlášky budu v hodinách používat. Také jsem velkým nadšencem pro cestování a cizí kultury, takže často vybírám zajímavosti a články právě na toto téma.

Co by o mně studenti neměli vědět?

Snažím se studenty motivovat, aby se připravovali a zdokonalovali i doma. Domácí úkoly budou :))

Co bych doporučila studentům?

Obklopit se angličtinou ve svém volném čase co nejvíce. Sledovat filmy, číst si nové články, zapojit sociální sítě, ale hlavně, být otevřený a nebát se navazovat nové konverzace a nová přátelství právě v angličtině!