Váš průvodce světem angličtiny

MENU

Barbora Boráková

Kdo jsem?

Absolventka anglické a španělské filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, v současnosti máma na plný úvazek a učitelka na vedlejší.

Co vás můžu naučit?

Komunikovat anglicky a španělsky slovem i písmem – prostě tak, jak to právě nejvíce potřebujete.

Kdy a proč jsem se rozhodla učit?

Už na začátku studií na VŠ jsem zjistila, že mě učení baví. Dobrý pocit, když studenti odcházeli z hodiny s novými znalostmi a úsměvem na tváři, mi vydržel minimálně po celý zbytek dne. Tak jsem u učení i zůstala.

Jaká jsem učitelka?

Upovídaná – alespoň nikdy nemáme problém najít téma k hovoru. Přísná – učíte se přece hlavně pro sebe, tak se z vás snažím dostat co nejvíce. Přátelská – protože příjemná atmosféra je klíčem k tomu, aby se vám dobře učilo.

Jaké jsou moje hodiny?

Organizované, ale s velkým prostorem pro komunikaci v daném jazyce. Pokud vidím, že studenty téma zaujalo a mají k němu stále co říci, je pro mě důležitější pokračovat v konverzaci než vyplnit všechna cvičení v učebnici.

Co mě na učení nejvíc baví?

Každá hodina je jiná a něčím zajímavá, vyvíjí se stejně jako sám jazyk, navíc se sama stále učím – nejsem chodící slovník a vaše záludné otázky mě nutí dále se vzdělávat a objevovat nové způsoby výuky.

Co by o mně studenti měli vědět?

Vždy mě hodně bavila jazykověda a zajímala jsem se o původ slov, a proto se někdy nechám unést při vysvětlování nových slovíček či frází.

Co by o mně studenti neměli vědět?

Umím se sice tvářit přísně, ale zapomenutý domácí úkol vám většinou velmi rychle odpustím.

Co bych doporučila studentům?

Nebát se – nejen mluvit, ale také se ptát. Pořád a pořád dokola, dokud si nebudete jistí, že jste danou látku pochopili. Nebojte se také říci svůj názor. I v kurzech o více lidech je vždy prostor si výuku alespoň přizpůsobit, aby více vyhovovala všem. Bohužel ale většina lektorů nemá křišťálovou kouli, a proto potřebujeme Vaši zpětnou vazbu.