Váš průvodce světem angličtiny

MENU

Lucia Vlasatá

Kdo jsem?

Jsem lektorka angličtiny s pedagogickou praxí v oblasti výuky dospívajících dětí, ale také s bohatými zkušenostmi s výukou dospělých. Jazyku se nadále věnuji na Slezské Univerzitě v Opavě po předchozím absolvování studijního programu anglické a nizozemské filologie spolu s pedagogickým minimem na Univerzitě Palackého v Olomouci. Ve volném čase jsem chovatelka morčat nebo hráčka volejbalu.

Co vás můžu naučit?

Nejen komunikovat v angličtině, ale snad se o jazyk i zajímat. A potom Vás můžu naučit i trochu nizozemsky.

Kdy a proč jsem se rozhodla učit?

Během studií na vysoké jsem už učila, ale že se tím jednou budu živit, by mě asi ani ve snu nenapadlo. A pak najednou mě to začalo bavit. Proč? Nejspíš kvůli studentům. Na hodinách totiž nejen učím, ale často se i já přiučím něco nového a zajímavého.

Jaká jsem učitelka?

Veselá a hodně upovídaná

Jaké jsou moje hodiny?

Většinou individuální, a tak se i často uberou úplně jiným směrem, než bylo původně v plánu… ale vždy se hodně mluví, v angličtině samozřejmě! Snažím se najít balanc mezi tím, aby studenta hodina bavila a zároveň mu něco přinesla, což je u každého jinde, tím pádem je i každá hodina trochu jiná.

Co mě na učení nejvíc baví?

Lidi, se kterými se potkávám, a pocit dobře odvedené práce, když to, co se Vás snažím naučit, najednou sami používáte. Nebo když studenti přijdou po dovolené a řeknou třeba: „Já jsem byl/a v restauraci a mohl/a jsem si tam s číšníkem povídat!“

Co by o mně studenti měli vědět?

Když se moc rozjedu a je toho na ně moc, je třeba mě zastavit. Třeba když při vysvětlování gramatiky začnu používat lingvistické termíny, nebo když si u pokročilých povídáme a já zrychluju a zrychluju…

Co by o mně studenti neměli vědět?

Že nejsem zrovna ranní ptáče, a tak se mi na brzké ranní hodiny nikdy nechce vstávat z postele.
Co bych doporučila studentům?

Najít si ve studovaném jazyce něco, co je bude bavit. Někdo rád čte nebo poslouchá hudbu, někdo má rád politiku nebo zvířátka, někdo hraje hry nebo vaří… prostě jakékoliv téma a v jakékoliv podobě se dá spojit s angličtinou. A vždy se lépe učí to, co nás baví.